Kategorie

Osłony na drzewa

Osłona na drzewa

Najprostszym sposobem zabezpieczenia drzewa przed zwierzętami jest osłona na pień drzewa.

Można ją wykonać ze słomy, plastiku, drewna, wikliny czy nawet grubej tektury falistej. Jednak najtrwalsze osłonki na drzewka owocowe są te wykonane ze stali. Są długotrwałe, nie odkształcają się od słońca jak te plastikowe czy całe drewn...

Osłona na drzewa

Najprostszym sposobem zabezpieczenia drzewa przed zwierzętami jest osłona na pień drzewa.

Można ją wykonać ze słomy, plastiku, drewna, wikliny czy nawet grubej tektury falistej. Jednak najtrwalsze osłonki na drzewka owocowe są te wykonane ze stali. Są długotrwałe, nie odkształcają się od słońca jak te plastikowe czy całe drewniane, oraz nie trzeba ich wymieniać co sezon jak te wiklinowe, słomiane czy tekturowe.

Metalowe osłony drzew – Producent

Osłony metalowe pod drzewa firmy Kar Stal można zamówić z pasującymi do nich ławkami ogrodowymi i stołami. Możemy stworzyć idealnie pasujący do siebie zestaw mebli ogrodowych i parkowych. Jeśli chcemy wyposażyć park czy skwerek naszego miasta w piękne osłony na drzewka, to do kompletu możemy zaproponować nawet kosze na śmieci parkowe w spójnej stylistyce wszystkich elementów - ławek, osłon i stolików. Należy pamiętać, że osłonę ze stali kupujemy raz na wiele lat. Jej cena jest podobna do cen osłon z innych materiałów. Metalowe osłony drzew firmy Kar Stal są malowane proszkowo, co na lata zabezpiecza je przed negatywnymi działaniami atmosferycznymi. Jesteśmy w stanie wykonać osłony w różnych rozmiarach i dopasować kolor do już istniejących elementów na posesji.

Osłona pnia drzewa

Osłona na drzewka przed psem, przed kotami czy innymi bardziej dzikimi zwierzętami niszczącymi korę, jak zające czy sarny, ma ogromny wpływ na przyrost drzewa. Brak kory naraża drzewo na choroby drzew czy obsychanie, a to długoterminowo może skutkować obumarciem drzewa. Jednak nie tylko dlatego powinniśmy zabezpieczać drzewa. Bardzo ważnym powodem, dla którego pień powinien być zabezpieczony, to koszenie trawy wokół drzew. Zarówno w parku czy ogrodzie trawa jest regularnie przycinana. Aby nie uszkodzić pnia drzewa, należy stworzyć bezpieczny dystans, aby ostrza urządzeń nie uszkodziły podstawy drzewa. Do tego właśnie idealnie nadaje się osłona pnia drzewa firmy Kar Stal, która oprócz umożliwienia idealnej cyrkulacji powietrza, stwarza bezpieczną przestrzeń do prawidłowego rozrostu, dzięki czemu nie trzeba martwić się o czynniki ludzkie czy inne niezależne od nas zagrożenia dla zdrowego rozwoju drzew.

Czytaj całość