Wózki transportowe i magazynowe w twoim biznesie

wózki transportowe i magazynowe

Wysłany dnia: mar 1, 2022

Kategorie: Baza wiedzy

Autor Kar Stal

Wielu przedsiębiorców powinno rozważyć zakup wózka transportowego lub magazynowego. Dlaczego warto się na to zdecydować? Jakie modele są na rynku i jak wózek transportowy lub magazynowy może pomóc w firmie? Czym się kierować przy jego zakupie?

Wózki transportowe i magazynowe z przeznaczeniem do biznesu

Niezależnie od tego, o jaki ładunek chodzi – produkty spożywcze, części, narzędzia, surowce do produkcji, etc. – w wielu branżach trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie bez wózków transportowych lub magazynowych. Ułatwiają pracę tam, gdzie trzeba sprawnie przemieścić duży ciężar lub dużą liczbę przedmiotów. Są praktyczne i funkcjonalne. Przyspieszają wykonywania zadań, a w niektórych przypadkach wręcz umożliwią normalne funkcjonowanie biznesu. Często ich rola jest kluczowa.

Wózki są cennym narzędziem w logistyce i organizacji pracy w firmie. Ich wykorzystanie to szybsze wykonywanie zadań. Dzięki nim łatwiej zachować porządek w magazynie, zakładzie lub sklepie. Zastosowanie wózków jest niezwykle rozległe, a one same mogą mieć bardzo wyspecjalizowany charakter. Wszystko zależy od konkretnej branży i jej potrzeb. To dlatego istnieje kilka rodzajów wózków transportowych i magazynowych. Wykorzystują je przede wszystkim branża produkcyjna oraz branża magazynowa. Sprawdzają się także w centrach dystrybucyjnych, zakładach pracy, fabrykach, sklepach.

Wózki magazynowe i transportowe – czym się kierować przy zakupie?

Wybór wózka zależy przede wszystkim od branży oraz potrzeb i wymagań przedsiębiorcy. Istotna może być zatem waga oraz ładowność wózka. Niektóre modele są specjalnie przystosowane do obsługi konkretnych produktów i towarów.

Rodzaj wózka powinien być dostosowany do przewidywanych zastosowań biznesowych. Wózek dwukołowy, czyli tak zwana młynarka, będzie idealnym wyborem do przewozu butli z gazem lub worków, ale nie sprawdzi się przy przewozie dużej skrzyni. Z kolei do przewozu narzędzi lub części w warsztacie samochodowym przyda się solidny wózek półkowy. Wiele zależy zatem od tego, co przedsiębiorca chce przewozić. Znaczenie ma tu charakter transportowanego ładunku, jego waga, wielkość, kształt, poręczność, możliwość układania przedmiotów jeden na drugim, etc. Jeśli na wózku często mają być przewożone rzeczy o dużym ciężarze, należy szukać modeli o wzmocnionej konstrukcji. Warto wówczas postawić na jakość materiałów, z których wózek wykonano.

Nie można też zapomnieć o warunkach panujących w firmie. Gdy wózek transportowy lub magazynowy będzie wykorzystywany w różnych pomieszczeniach, szerokość drzwi między nimi może wpłynąć na wybór modelu. Jeśli wózek trzeba przemieścić między piętrami, istotne będą jego wymiary i możliwości windy. Dobrze też zastanowić się nad tym, czy wózek można modyfikować, na co pozwalają wózki systemowe. W niektórych branżach i sytuacjach opcja dostosowania wysokości lub szerokości wózka to istotna zaleta. Co do zasady, im większa wszechstronność wózka, tym lepiej. Przed zakupem warto się też dobrze przyjrzeć specyfikacji wózka. Cena wózka oraz zaplanowany budżet to również ważne czynniki, które należy brać pod uwagę. Czasem zamiast jednego dużego i droższego wózka lepiej wybrać dwa mniejsze i tańsze.

W naszej firmie dokładamy starań, by oferowane wózki transportowe i magazynowe świetnie sprawdzały się w każdym biznesie. Właśnie dlatego udostępniamy modele o różnych wzorach i rozmiarach. To pozwala naszym klientom dobrać optymalnie dopasowany do dodanej branży wózek magazynowy i transportowy optymalnie dopasowany. W ofercie Karstal znaleźć można powszechnie używane rodzaje wózków.

Rodzaje wózków transportowych w ofercie Karstal:

Warto bliżej przyjrzeć się tym wózkom, by wiedzieć do jakich zastosowań mogą być wykorzystywane.

Wózki platformowe

To wózki niezwykle popularne, co zawdzięczają swej prostocie. Pozwalają przewozić nawet duże, ciężkie ładunki. Konstrukcja wózka opiera się na platformie z rączką do prowadzenia i kierowania, Wybór wariantu (wózek z rączkami, wózek z burtą – w obu wypadkach z jednej lub z obu stron, wózek-platforma) zależy od tego, do jakich celów przedsiębiorca zamierza ten środek transportu wykorzystywać. Dobrym rozwiązaniem może być wózek systemowy, który ma uniwersalny charakter, oferując możliwość dostosowania go do własnych potrzeb poprzez możliwość zamocowania rączki lub burty ułatwiającej obsługę i przewożenie umieszczonych na nim przedmiotów z różnych stron pojazdu.

wózek platformowy

Wózek platformowy

Wózek platformowy może być wykorzystywany do przewożenia produktów (w fabrykach, zakładach pracy, magazynach), dokumentów (w archiwach) czy sklepowego asortymentu. W szczególności przydaje się, gdy ładunek jest ciężki i nieporęczny, a także gdy przedmioty można ułożyć na sobie. Dlatego doskonale przewozi się nim paczki, skrzynki, worki, pojemniki, kartony. Jeśli komuś zależy na dodatkowym zabezpieczeniu ładunku, warto zdecydować się na wózek wyposażony w antypoślizgową platformę.

Wózki półkowe

Do przewożenia ciężkich przedmiotów mogą posłużyć także wózki półkowe, ale nie to jest ich największą zaletą. Tej należy szukać w nazwie. Dodatkowa półka – lub półki, gdyż obok wózków z jedną półką istnieją wielopoziomowe wózki półkowe – zwiększa powierzchnię transportową. Dzięki temu można przewozić więcej przedmiotów, co sprawdza się w szczególności w przypadku dużej liczby rzeczy mniejszych rozmiarów.

wózek półkowy

Wózek półkowy

Właśnie dlatego wózki półkowe obejmują także regał na pojemniki, w którym można przewozić kuwety warsztatowe. I to właśnie warsztaty są miejscem, w którym wózek półkowy doskonale się sprawdza, choćby ze względu na zwiększenie mobilności i ułatwienie dostępu do najpotrzebniejszych narzędzi i części. Zalety wózka półkowego docenią również właściciele magazynów. Plusem takiego pojazdu jest także uniwersalność. Wózek półkowy może bowiem jednocześnie służyć do przewozu zarówno mniejszych produktów, które można ułożyć na półkach, jak i przedmiotów ciężkich oraz wielkogabarytowych, które można wstawić na dolną platformę.

Kosze transportowe

Kosz transportowy jest z kolei typem wózka, który najlepiej wybrać, gdy przedsiębiorcy zależy na przewożeniu drobnych elementów. Jeśli chodzi o wózki KAR STAL, są to produkty o dużej ładowności, powstałe z wytrzymałej stali.

metalowy kosz transportowy

Metalowy koszt transportowy na kółkach

Przypominają wózki platformowe, jednakże ramy tego rodzaju modeli są połączone metalową siatką z grubego drutu. Są one dostępne w kilkunastu wariantach rozmiarowych.

Młynarki

Młynarka, czyli wózek dwukołowy, to produkt, który w szczególności przydaje się w zakładach i halach przemysłowych, magazynach, warsztatach oraz gospodarstwach rolnych. Jest wygodny i komfortowy, gdy potrzeba przewieźć ciężkie i wysokie przedmioty. Przykładem mogą być butle z gazem, worki, wysokie kartony.

wózek młynarka

Wózek dwukołowy (młynarka)

Dzięki wytrzymałej konstrukcji oraz dobrym zabezpieczeniom (wzmocnione ramy, koła z bieżnikami, antypoślizgowe uchwyty) wózek młynarka znakomicie nadaje się do pracy w różnych warunkach (a więc nie tylko w magazynach, ale i w ogrodzie czy na placu budowy, bywa też wykorzystywany przez kurierów i dostawców) oraz transportu dużych ciężarów. Przykładowo, młynarki KAR STAL pozwalają na transport towarów o masie nawet do 300 kg.

Wózki transportowe i magazynowe do profesjonalnych zastosowań

W biznesie wózki magazynowe i transportowe są istotnym narzędziem usprawniającym działanie przedsiębiorstwa. Dobrej jakości wózek jest bezcenny, jeśli chodzi o czas i efektywność pracy. To idealne rozwiązanie, gdy konieczne jest częste przemieszczanie przedmiotów w dużej ilości lub o dużym ciężarze. Wózki transportowe i magazynowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a przede wszystkim w formach dostosowanych do potrzeb różnych branż. Warto zatem zastanowić się nad możliwością zakupu wózka. Być może solidny wózek transportowy jest tym, czego potrzebuje właśnie twoja firma. Wszystkie modele wózków KAR STAL można zamówić na różnych rodzajach kół: pompowanych pneumatycznie, które świetnie sprawdzają się na nierównych powierzchniach na placach, pełnych gumowych dużych (o wysokości 20cm) lub pełnych gumowych małych (o wysokości 15cm), które są idealne na płaskie posadzki na halach. Na indywidualne zamówienia KAR STAL może wykonać wózki na koła indywidualnie dobrane przez klienta